Z ogromną radością zapraszamy na kolejny koncert , w ramach którego przedstawiamy wyjątkowych artystów, dając im okazję do zaprezentowania swojej twórczości. Wspaniała muzyka, zmrok i ulotna gra świateł tworzą niezapomniany klimat wieczoru, w którym warto się zatopić!
W sobotę, 13 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00 wszystkich miłośników dobrej muzyki zapraszamy na koncert zespołu Dom o Zielonych Progach, zatytułowany „Ballady z gór”!
Podczas koncertu artyści zaprezentują własne kompozycje oraz piosenki do wierszy Jerzego Harasymowicza, Wiesławy Kwinto-Koczan.
Od samego początku filarem grupy jest Wojciech Szymański – kompozytor, gitarzysta i wokalista, obdarzony ogromną charyzmą i wrażliwością na dobry tekst, który umiejętnie wzbogaca swoją muzyką. Wraz z nim na scenie usłyszymy Bartosza Peltona Zalewskiego, który także tworzy własne kompozycje muzyczne do autorskich tekstów i wspomnianych już na początku poetów.
Dom o Zielonych Progach jest grupą dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał pięć autorskich płyt. Swoje piosenki nagrywał też na każdym z dziesięciu wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham...”. Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed dwudziestu laty, chodzą po górach. Wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence.
Planowany czas trwania koncertu: 70 minut.
W cenie biletu ciastko i zimowa herbata!