Jak dawniej wyglądał andrzejkowy wieczór? Jak powinny wyglądać andrzejkowe wróżby? W imieniu Marii Madej zapraszamy na opowieść o andrzejkach.

Wesele, wesele i po weselu. Czas trochę poplotkować... Zapraszamy na ostatni odcinek opowieści Marii Madej. Niestety, tym odcinkiem kończymy cały cykl. Mamy nadzieję, że opowieści wrócą! Pani Mario, z całego serca dziękujemy za te 22 spotkania!

Już po oczepinach. Czasem na weselu pojawiają się bardziej lub mniej chciani goście... Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Kościelny ślub i pierwszy taniec. Ale wcześniej rosół. Wyobrażacie sobie wesele bez rosołu? Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Oczepiny. Jak zmieniło się to weselne "must be" na przestrzeni wieków? Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Na weselu trzeba zjeść i potańczyć. Jak dawniej wyglądała weselna kuchnia? Jak wyglądał weselny parkiet? Drugi odcinek opowieści Marii Madej o weselnych zwyczajach dawniej.

Dziś druga część opowieści o cmentarzu a zarazem pierwsza część opowieści o Karolu Łazińskim. Zaprasza Maria Madej.

Błogosławieństwo i ruszamy do kościoła! A po drodze same niespodzianki! Zapraszamy na kolejny odcinek opowieści Marii Madej.

Maria Madej opowiada o losach Jana Gołąba, ułana z Graboszyc. W pierwszej części wraz z Janem Gołąbem docieramy do Mościc i szykujemy się do ucieczki.

Wesele na wsi - ważna rzecz. W pierwszym odcinku opowieści o weselach z połowy XX wieku Maria Madej opowie o muzykantach, zapraszaniu gości i drużbach.

Ucieczka Jana Gołąba, jak zapewne się domyślacie, zakończyła się powodzeniem. Ale wojna jeszcze się nie skończyła. Maria Madej zaprasza na opowieść o dalszych losach Jana Gołąba, o tym, że dziś odwaga i przyzwoitość potaniały.

Maria Madej tydzień temu opowiadała o Skawie, dziś opowiada o gojach, nieodłącznym elemencie naszego krajobrazu.

Zawieźlibyście swojemu dziecku bochen chleba pociągiem, przez pół Polski? Dziś kolejna opowieść Marii Madej o żołnierzu z Graboszyc.

Dzisiejszym odcinkiem rozpoczynamy wędrówkę po graboszyckiej nekropolii. Dziś pierwsza część opowieści o cmentarzu a zarazem pierwsza część opowieści o Karolu Łazińskim. Zapraszam Maria Madej.

Pierwsza część opowieści o Ks. Michale Rysiu z Graboszyc, postaci absolutnie wyjątkowej. Zapraszamy w imieniu Marii Madej.