Do 10 grudnia w naszej "Galerii Szklanej" oglądać można wystawę zatytułowaną "Ceramika z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych".

Świętowaliśmy stulecie naszej Niepodległości. Przez dwa dni, 10 i 11 listopada w Zatorze było biało-czerwono, radośnie i podniośle. Zobaczcie zdjęcia!

Dziś w Malinowej Kuchni Malucha kroiliśmy, siekaliśmy, wałkowaliśmy, ucieraliśmy, rozbijaliśmy a także jedliśmy. Bawiliśmy się świetnie.

Za nami koncert zespołu "U Studni". Mamy nadzieję, że koncert się podobał i na długo zapadnie Wam w pamięci.

Za nami kolejne spotkanie zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O swojej życiowej pasji, o białej borni opowiadał słuchaczom Gustaw Czerwik. 

Sezon artystyczny w Regionalnym Ośrodku Kultury nabiera rozpędu. Dziś zainaugurowaliśmy działalność naszej Akademii Ceramiki.

Pyszna rolada z ciasta marchewkowego powstała na pierwszym spotkaniu naszej Malinowej Kuchni Malucha. Modzi kucharze pod okiem naszej Angeliki oraz przy pomocy swoich rodziców upiekli wspaniałe ciasto!

"Tożsamość miejsca" to tytuł wystawy, którą oglądać można od dziś w naszej Galerii Szklanej. Swoje prace wystawia Anna Kowal. 

Spotkaniem z Patrykiem Świątkiem, autorem książki "Weź i wyjdź Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok" zainaugurowaliśmy dziś kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zatorze. 

W ostatnią niedzielę września spotkaliśmy się w Palczowicach na międzykontynentalnym meczu o puchar burmistrza Zatora. To charytatywne wydarzenie zorganizowane zostało po raz czwarty. W tym roku, podobnie jak rok temu graliśmy dla 5-letniej Helenki z Podolsza, która zmaga się z białaczką.

Gratulujemy drużynie z Łowiczek! Na tę drużynę nie było mocnych podczas XIII już Turnieju Sołectw Gminy Zator. Na podium, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Rudz, na trzecim drużyna z Graboszyc. 

Trochę szkoda, że nie na świeżym powietrzu, ale pogodna dziś była zupełnie nie sierpniowa i rodzinny, biało-czerwony piknik Osiedla Królewiec przenieśliśmy do ROK-u.

Spektaklem "Zabawa na pełnym Mrożku" zainaugurowaliśmy sezon artystyczny 2018/2019 (jak ten czas leci!) w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze. Ze spektaklem przyjechał do nas Teatr Bez Rzędów.

Pogodna nam niestraszna! Dziś (25 sierpnia) bawiliśmy się razem z mieszkańcami Podolsza na placu zabaw na Podjarkach.

Po raz pierwszy od wielu lat to nie pogoda ale doskonała zabawa była symbolem zatorskich Żniw Karpiowych. W pełnym, wrześniowym słońcu na Łowisku Podolsze słuchaliśmy muzyki, kosztowaliśmy wspaniałych potraw, kibicowaliśmy uczniom szkół gastronomicznych.

Nie przypuszczaliśmy nawet, że astronomia w Zatorze cieszy się taką popularnością. W ostatnia środę (22 sierpnia) taras Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze wypełnił się miłośnikami astronomii w różnym wieku.

Mieszkańcy naszej gminy oraz goście z zaprzyjaźnionych z nami: Brekefurdo, Terchovej i Bojnic w miejscu, w którym kiedyś usypany zostanie Kopiec Niepodległości spotkali się na Pikniku Patriotycznym.

Wakacje zbliżają się do końca a u nas ciągle ruch! I pomyślałby kto, że w dobie smartfonów dzieciom chce się pracować z igłą i nitką! 

25 lektorów, ponad 6 godzin ciągłego czytania, zaproszeni goście, młodzież z naszych szkół. Dziś (14 września) Zator dołączył do Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Z inicjatywą organizacji czytania w Zatorze wystąpili słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  

Pogoda dopisała, dopisali goście. W święto Wniebowzięcia Matki Bożej oraz Święto Wojska Polskiego zaprosiliśmy Was na rodzinny Piknik Patriotyczny. Gwiazdą wieczoru był Bartas Szymkowiak.

Dożynkowy chleb sprawiedliwie podzielony! Za nami gminne dożynki w Rudzach!

Poduszka w kształcie rybki czy może świnki? Młode krawcowe i młodzi krawcy z Podolsza trochę dziś poszaleli z igłą, nićmi i tkaninami.

Świetne podsumowanie wakacji z ROK-iem w wykonaniu reporterów ROKVITANEWS oraz portalu kulturalnypowiat.pl. Ten film musicie obejrzeć!

Zwiedzanie parku i żywieckiego zamku a później relaks na górze Żar. W piątek (10 sierpnia) zorganizowaliśmy ostatni w te wakacje rodzinny wyjazd. 

Najpiękniejsze polskie melodie rozbrzmiewały w środowy wieczór na tarasie Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze. Zuza Zięba, Wojtek Zięba i Tomasz Walczak, czyli formacja SONGO&ZUZA przygotowali dla Was znane i mniej znane utwory polskich kompozytorów w doskonałej aranżacji! 

Za nami nasza kolonijna przygoda A.D. 2018. Wróciliśmy cali, zdrowi a przede wszystkim zadowoleni.

Rodzinny piknik muzyczny a potem świetny koncert! Za nami MUZYCZNE TORTURY czyli piknik z muzyką w roli głównej oraz koncert uczestników warsztatów zorganizowanych przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach.