Po raz pierwszy od wielu lat to nie pogoda ale doskonała zabawa była symbolem zatorskich Żniw Karpiowych. W pełnym, wrześniowym słońcu na Łowisku Podolsze słuchaliśmy muzyki, kosztowaliśmy wspaniałych potraw, kibicowaliśmy uczniom szkół gastronomicznych.

Mieszkańcy naszej gminy oraz goście z zaprzyjaźnionych z nami: Brekefurdo, Terchovej i Bojnic w miejscu, w którym kiedyś usypany zostanie Kopiec Niepodległości spotkali się na Pikniku Patriotycznym.

25 lektorów, ponad 6 godzin ciągłego czytania, zaproszeni goście, młodzież z naszych szkół. Dziś (14 września) Zator dołączył do Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Z inicjatywą organizacji czytania w Zatorze wystąpili słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dożynkowy chleb sprawiedliwie podzielony! Za nami gminne dożynki w Rudzach!

Świetne podsumowanie wakacji z ROK-iem w wykonaniu reporterów ROKVITANEWS oraz portalu kulturalnypowiat.pl. Ten film musicie obejrzeć!

Najpiękniejsze polskie melodie rozbrzmiewały w środowy wieczór na tarasie Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze. Zuza Zięba, Wojtek Zięba i Tomasz Walczak, czyli formacja SONGO&ZUZA przygotowali dla Was znane i mniej znane utwory polskich kompozytorów w doskonałej aranżacji! 

Wakacje zbliżają się do końca a u nas ciągle ruch! I pomyślałby kto, że w dobie smartfonów dzieciom chce się pracować z igłą i nitką! 

Rodzinny piknik muzyczny a potem świetny koncert! Za nami MUZYCZNE TORTURY czyli piknik z muzyką w roli głównej oraz koncert uczestników warsztatów zorganizowanych przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach.

  

Pogoda dopisała, dopisali goście. W święto Wniebowzięcia Matki Bożej oraz Święto Wojska Polskiego zaprosiliśmy Was na rodzinny Piknik Patriotyczny. Gwiazdą wieczoru był Bartas Szymkowiak.

Trochę szkoda, że nie na świeżym powietrzu, ale pogodna dziś była zupełnie nie sierpniowa i rodzinny, biało-czerwony piknik Osiedla Królewiec przenieśliśmy do ROK-u.

Poduszka w kształcie rybki czy może świnki? Młode krawcowe i młodzi krawcy z Podolsza trochę dziś poszaleli z igłą, nićmi i tkaninami.

Pogodna nam niestraszna! Dziś (25 sierpnia) bawiliśmy się razem z mieszkańcami Podolsza na placu zabaw na Podjarkach.

Zwiedzanie parku i żywieckiego zamku a później relaks na górze Żar. W piątek (10 sierpnia) zorganizowaliśmy ostatni w te wakacje rodzinny wyjazd. 

Nie przypuszczaliśmy nawet, że astronomia w Zatorze cieszy się taką popularnością. W ostatnia środę (22 sierpnia) taras Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze wypełnił się miłośnikami astronomii w różnym wieku.

Za nami nasza kolonijna przygoda A.D. 2018. Wróciliśmy cali, zdrowi a przede wszystkim zadowoleni.