Wiosenne muffinki jako przygotowanie do zbliżającej się wielkimi krokami wiosny! Dziś Malinowa Kuchnia Malucha znów pokazała, co potrafi!

Działo się! W niedzielę 8 marca zaprosiliśmy wszystkie Panie na specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet. 

To było największe muzyczne wydarzenie ostatnich dni w okolicy! W Zatorze wystąpił Baranovski!

Kabaret "Czarna Rękawiczka" znów przed zatorską publicznością!

Dobrze, że przed nami Wielki Post, bo może jakoś uda się spalić to, co dziś zostało przyrządzone w naszej Kuchni Mistrza:)

Dziś (16 lutego) swoją premierę miała spektakl "Kandydatki na żonę" w wykonaniu działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze grupy teatralnej.

Walentynkowe ciasto piekliśmy dziś w naszej Malinowej Kuchni Malucha. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Mamy dla Was także przepis!

Akcja tego spektaklu toczyła się w gabinecie psychoterapeuty Doktora Miłość, którego drugim zawodem jest „zawód miłosny”. Zabawne perypetie pacjentek w połączeniu z niebanalnymi metodami Doktora spowodowały, że wszystkie Panie na widowni zapisały się na wizytę, a ich Panowie są zachwyceni efektami „terapii”! Za nami spektakl "Doktor Miłość" w Zatorze. Całość poprzeplatana była najbardziej znanymi i cenionymi piosenkami z repertuaru Kaliny Jędrusik, Kabaretu Starszych Panów, Mariana Hemara i innych...

To był szalony wieczór, to była szalona noc. Dosyć intensywnie zakończyliśmy tegoroczne Ferie z ROK-iem. Wspólny taniec, zabawa, wspólne gotowanie i wspólna noc w Ośrodku. Zapraszamy na zdjęcia i film.

Z dumą prezentujemy nasze najnowsze filmowe dzieło. Film o śmieciach powstał podczas feryjnych warsztatów ROK-u. Mamy nadzieję, że od dziś śmieci w naszej gminie lądować będą do właściwych worków:)

26 stycznia zaprosiliśmy Was na spektakl "Tango" na podstawie Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów Teatru Maska.

Wczoraj malowaliśmy misie, dziś odwiedziliśmy Apilandię! Ferie z ROK-iem z mocnymi akcentami na początek. A to nie koniec atrakcji!

Wypełniony do granic możliwości parafialny kościół w Zatorze, owacja na stojąco i bisy. Za nami niesamowity Koncert Noworoczny.

W sobotni wieczór (18 stycznia) zaprosiliśmy Państwa na wyjątkowy wieczór z operą i operetką. W słońcu Południa - taki tytuł nosił przygotowany przez artystów na codzień współpracujących m.in. z Filharmonią Krakowską, Operą Krakowską, Operą Śląską w Bytomiu, Capellą Cracoviensis czy pracujących wcześniej w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Grupy teatralne z Graboszyc, Krakowa i Zachełmnej wystąpiły podczas dzisiejszego (19 stycznia) XV Przeglądu Przedstawień Jasełkowych w Zatorze.

Media społecznościowe zapełniły się zdjęciami z wczorajszego (16 stycznia) gotowania w naszej Kuchni Mistrza Słodko i Słono.

Znamy już werdykt jury w naszym XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek! Za nami pond 120 prezentacji, w których wystąpiło ponad 200 uczestników!

Dokładnie tak jak na zdjęciu wyglądają ciasteczka, które piekliśmy dziś w Malinowej Kuchni Malucha.

11 wykonawców na scenie! Piękne pieśni i piosenki w niesamowitych aranżacjach! Za nami pierwszy w nowym roku koncert w ROK.

Słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w świątecznym spotkaniu.

W niedzielę 15 grudnia zaprosiliśmy Państwa na tradycyjny Zatorski Jarmark Karpiowy.

Po raz trzeci w graboszyckim Karpiku gościliśmy Powiatowy Przegląd Potraw Wigilijnych „Zatorski Karp na Świątecznym Stole”

Zatorska, ROKowa, skrzacia rodzinka powiększyła się dziś o dosyć spore stadko.

Po raz ostatni w tym roku gotowaliśmy wspólnie w naszej Kuchni Mistrza Słodko i Słono. 

Zaczęło się od "Bardzo smutnej piosenki retro" i trwało tak aż do końca koncertu. Wspólne śpiewanie razem z Andrzejem i Mają Sikorowskimi. Bo kto nie zna refrenu "kap, kap, płyną łzy", kto nie zna wróżki z Piwnej 7 i wysokich, krętych schodów?

Św. Mikołaj odwiedził prawie wszystkie dzieci w naszej gminie. Mamy nadzieję, że jesteście z jego wizyty zadowoleni! Warto było być grzecznym przez cały rok? 

W środę 4 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze po raz pierwszy zaprezentowana została książka Agnieszki Smreczyńskiej Gąbki „Za matową szybą. W drodze do utraconej tożsamości”. To najnowsza publikacji Fundacji na rzecz MDSM, poświęcona Tadeuszowi Smreczyńskiemu.

Jak wygląda dzień powszedni w ROK-u? Weźmy na przykład taki grudniowy czwartek. Zaczynamy rano.

Pierniczki. Świąteczne pierniczki. Dziś piekliśmy pyszne pierniczki. Przedświąteczne spotkanie sympatyków Malinowej Kuchni Malucha pachniało lukrem i cynamonem!

My, czyli słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu z Wiesławą Molik Bąk mowa była o znanych i tych mniej znanych świątecznych zwyczajach w naszym regionie.

To było cudowne wydarzenie! Ponad siedemdziesięciu najmłodszych recytatorów pięknie zaprezentowało swoje umiejętności podczas konkursu recytatorskiego „Ciuchcia” (1 grudnia).

Dziś (27 listopada) słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku własnoręcznie ozdobili torby na zakupy. Mamy nadzieje, że będą im dobrze służyć i uda nam się w ten sposób ograniczyć nasz plastikowy ślad.

Andrzejkowe wróżby z kotem w roli głównej, kocie zadania plastyczne, taniec, muzyka i mnóstwo dobrej zabawy. W poniedziałek 25 listopada zaprosiliśmy najmłodszych do wspólnej zabawy.

Poruszająca historia Mariny Vlady, żony Wladimira Wysockiego, opowiedziana przez Joannę Gądek, aktorkę teatru Maska. To wszystko dziś (24 listopada) na scenie ROK.

Niesamowite instrumenty i niesamowita, arcyciekawa i absolutnie niszowa muzyka. Za nami koncert formacji Bouchons d'oreilles w Zatorze.

Mali majsterkowicze wzięli tym razem na warsztat świąteczne drzewko. Cięli, wiercili, wkręcali, szlifowali, malowali...

Dziś w naszej Kuchni Mistrza Słodko i Słono gotowaliśmy zupę - krem z papryki. I jeszcze małe co nieco.

Na ostatnim spotkaniu zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspominaliśmy Zbigniewa Wodeckiego.

Dwa oblicza Galicji: jedno klasyczne z folkową nutą, drugie z folkową nutą rockowe. Za nami wspólny koncert Kwartetu Galicyjskiego i GOOROELSKA, zatytułowany "Dwa oblicza Galicji".

Słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwiedzali dziś (13 listopada 2019 r.) Oświęcim. Pamiętajmy, że historia stolicy naszego powiatu to nie tylko tragiczne lata drugiej wojny światowej, ale wiele wieków tradycji, praca wielu pokoleń, mnóstwo ciekawych wydarzeń i pamiątek.