Koncertem Leny Czechowicz z zespołem zainaugurowaliśmy nowy sezon artystyczny w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze

Wprawdzie zostało jeszcze kilka dni kalendarzowego lata, ale my już oficjalnie pożegnaliśmy się z nim, z wakacjami i plenerowymi imprezami ROK. Wczoraj (13 września) na patio CAZ bawiliśmy się na pikniku.

W czwartek (10 września) słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pływali po Jeziorze Mucharskim. Zobaczcie zdjęcia!

Z dumą prezentujemy nasze najnowsze filmowe dzieło. Film o śmieciach powstał podczas feryjnych warsztatów ROK-u. Mamy nadzieję, że od dziś śmieci w naszej gminie lądować będą do właściwych worków:)

Słuchacze zatorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w świątecznym spotkaniu.

Wiosenne muffinki jako przygotowanie do zbliżającej się wielkimi krokami wiosny! Dziś Malinowa Kuchnia Malucha znów pokazała, co potrafi!

26 stycznia zaprosiliśmy Was na spektakl "Tango" na podstawie Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów Teatru Maska.

W niedzielę 15 grudnia zaprosiliśmy Państwa na tradycyjny Zatorski Jarmark Karpiowy.

Działo się! W niedzielę 8 marca zaprosiliśmy wszystkie Panie na specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet. 

Wczoraj malowaliśmy misie, dziś odwiedziliśmy Apilandię! Ferie z ROK-iem z mocnymi akcentami na początek. A to nie koniec atrakcji!

Po raz trzeci w graboszyckim Karpiku gościliśmy Powiatowy Przegląd Potraw Wigilijnych „Zatorski Karp na Świątecznym Stole”

To było największe muzyczne wydarzenie ostatnich dni w okolicy! W Zatorze wystąpił Baranovski!

Wypełniony do granic możliwości parafialny kościół w Zatorze, owacja na stojąco i bisy. Za nami niesamowity Koncert Noworoczny.

Zatorska, ROKowa, skrzacia rodzinka powiększyła się dziś o dosyć spore stadko.

Kabaret "Czarna Rękawiczka" znów przed zatorską publicznością!

W sobotni wieczór (18 stycznia) zaprosiliśmy Państwa na wyjątkowy wieczór z operą i operetką. W słońcu Południa - taki tytuł nosił przygotowany przez artystów na codzień współpracujących m.in. z Filharmonią Krakowską, Operą Krakowską, Operą Śląską w Bytomiu, Capellą Cracoviensis czy pracujących wcześniej w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Po raz ostatni w tym roku gotowaliśmy wspólnie w naszej Kuchni Mistrza Słodko i Słono. 

Dobrze, że przed nami Wielki Post, bo może jakoś uda się spalić to, co dziś zostało przyrządzone w naszej Kuchni Mistrza:)

Grupy teatralne z Graboszyc, Krakowa i Zachełmnej wystąpiły podczas dzisiejszego (19 stycznia) XV Przeglądu Przedstawień Jasełkowych w Zatorze.

Zaczęło się od "Bardzo smutnej piosenki retro" i trwało tak aż do końca koncertu. Wspólne śpiewanie razem z Andrzejem i Mają Sikorowskimi. Bo kto nie zna refrenu "kap, kap, płyną łzy", kto nie zna wróżki z Piwnej 7 i wysokich, krętych schodów?

Dziś (16 lutego) swoją premierę miała spektakl "Kandydatki na żonę" w wykonaniu działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze grupy teatralnej.

Media społecznościowe zapełniły się zdjęciami z wczorajszego (16 stycznia) gotowania w naszej Kuchni Mistrza Słodko i Słono.

Św. Mikołaj odwiedził prawie wszystkie dzieci w naszej gminie. Mamy nadzieję, że jesteście z jego wizyty zadowoleni! Warto było być grzecznym przez cały rok? 

Walentynkowe ciasto piekliśmy dziś w naszej Malinowej Kuchni Malucha. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Mamy dla Was także przepis!

Znamy już werdykt jury w naszym XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek! Za nami pond 120 prezentacji, w których wystąpiło ponad 200 uczestników!

W środę 4 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze po raz pierwszy zaprezentowana została książka Agnieszki Smreczyńskiej Gąbki „Za matową szybą. W drodze do utraconej tożsamości”. To najnowsza publikacji Fundacji na rzecz MDSM, poświęcona Tadeuszowi Smreczyńskiemu.

Akcja tego spektaklu toczyła się w gabinecie psychoterapeuty Doktora Miłość, którego drugim zawodem jest „zawód miłosny”. Zabawne perypetie pacjentek w połączeniu z niebanalnymi metodami Doktora spowodowały, że wszystkie Panie na widowni zapisały się na wizytę, a ich Panowie są zachwyceni efektami „terapii”! Za nami spektakl "Doktor Miłość" w Zatorze. Całość poprzeplatana była najbardziej znanymi i cenionymi piosenkami z repertuaru Kaliny Jędrusik, Kabaretu Starszych Panów, Mariana Hemara i innych...

Dokładnie tak jak na zdjęciu wyglądają ciasteczka, które piekliśmy dziś w Malinowej Kuchni Malucha.

Jak wygląda dzień powszedni w ROK-u? Weźmy na przykład taki grudniowy czwartek. Zaczynamy rano.

To był szalony wieczór, to była szalona noc. Dosyć intensywnie zakończyliśmy tegoroczne Ferie z ROK-iem. Wspólny taniec, zabawa, wspólne gotowanie i wspólna noc w Ośrodku. Zapraszamy na zdjęcia i film.

11 wykonawców na scenie! Piękne pieśni i piosenki w niesamowitych aranżacjach! Za nami pierwszy w nowym roku koncert w ROK.

Pierniczki. Świąteczne pierniczki. Dziś piekliśmy pyszne pierniczki. Przedświąteczne spotkanie sympatyków Malinowej Kuchni Malucha pachniało lukrem i cynamonem!