Za nami wycieczka do muzeum światła i koloru w Gliwicach, czyli FUNZEUM. Zerknijcie na zdjęcia!

W sobotę (4 lutego) zainaugurowaliśmy nowe zajęcia taneczne w Regionalnym Ośrodku Kultury. 

Za nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Zator kwestowało 25 wolontariuszy. Wspomogły nas m.in Morsy z Doliny Karpia i strażacy z OSP Zator. Na finałowy koncert MAX CORNER CREW i licytację zaprosiliśmy Was do Regionalnego Ośrodka Kultury, przy którym od wielu lat działa zatorski sztab WOŚP.

To był dobry, intensywny dzień. Spędziliśmy go w Krakowie. Zerknijcie na zdjęcia!

„Gdzie się podziały TAMTE PRYWATKI?” to tytuł koncertu, na który zaprosiliśmy Was do ROK w środę (25 stycznia).

90 prezentacji, 215 osób na scenie, wiele godzin wspólnego kolędowania. Za nami XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zatorze.

W sobotę (7 stycznia) w naszej Sali Koncertowej swoje umiejętności prezentowali uczestnicy zajęć w Regionalnym Ośrodku Kultury.

W naszej Kuchni Mistrza robiliśmy dziś pierogi i chatkę z piernika.

Już są! W Galerii Szklanej w ROK-u oglądać można prace powstałe podczas jesiennego pleneru malarskiego studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP oraz Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 

Trzydzieści trzy osoby, recytatorki recytatorzy, otrzymały dziś wyjątkowy tytuł "Recytatora ROK-u"! Dziś (11 grudnia) w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze gościliśmy uczestników konkursu recytatorskiego "Ciuchcia".

Piernikowy wianek był głównym punktem wczorajszego wspólnego gotowania w Malinowej Kuchni Malucha.

Spektakl teatru KOKON oraz spotkanie urodzinowe z Kubusiem Puchatkiem. Wczoraj (20 listopada) w ROK byliśmy świadkami wyjątkowej imprezy urodzinowej!

Guacamole, gruszki i łosoś królowały podczas ostatniego spotkania Kuchni Mistrza SŁODKO i SŁONO, na które zaprosiliśmy Was w czwartek 17 listopada. 

Dziś uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, przemarsz na cmentarz, złożenie wiązanek kwiatów oraz patriotyczny koncert. Wczoraj uroczysta sesja Rady Miejskiej wykłady, wystawa... Zator świętuje 730 rocznice nadania praw miejskich oraz Narodowe Święto Niepodległości.

„W Piątą Stronę Świata” – to muzyczna podróż, w świat gitary i pióra, w którą zabrał nas dziś (9 listopada) Michał Łangowski.

Dziś (8 listopada) w Malinowej Kuchni Malucha zapachniał pomarańczami!

Pszczyna znalazła się na trasie naszej dzisiejszej (28 października) wędrówki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

l/relacje/1623-jubileusz-w-rok

18 par małżeńskich odebrało dziś (27 października) medal "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Medal przyznawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej na wniosek burmistrza parom, które przeżyły ze sobą 50 lat. Podczas uroczystości kwiaty i upominki otrzymali także małżonkowie, którzy mają za sobą 60 i 65 lat wspólnego życia!

Największe przeboje w doskonałej interpretacji, do tego sympatyczna osobowość i doskonały kontakt z publicznością. Gościem Muzycznej niedzieli w ROK był Sławomir Malinowski.

Prace Karoliny Glanowskiej można oglądać w Galerii Szklanej! 19 października artystka była gościem wernisaż.

Światło i dźwięk grały główną rolę podczas sobotniego wieczoru na zatorskim Rynku.

Mamy dla Was kilka zdjęć z dzisiejszej Tanecznej Niedzieli w ROK!

Agnieszka Sobas, Mariusz Krystian i Daniel Nicieja wystąpili w niedzielne popołudnie (9 października) w sali koncertowej Regionalnego Ośrodka Kultury.

„Odrobinę szczęścia w miłości”-  taki tytuł nosił koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny, na który zaprosiliśmy Was 28 września. 

Muzeum Regionalne w Bachowicach oraz Winnica Zacisze znalazły się na trasie wyjazdu słuchaczy zatorskiego UTW.

Najpierw rywalizowali ze sobą podczas Turnieju SOłectw Gminy Zator, a wczoraj (25 września), w nagrodę, pojechali na rodzinny wypad w góry!

Monika Jeronimek była gościem dzisiejszego (23 września) wernisażu swoich ikon.  „Oblicza Obecności” to tytuł nowej wystawy w Galerii Szklanej.

W piątek (16 września) uroczyście zakończyliśmy wystawę prac Wiesława Kwaka w naszej Galerii Szklanej. Artysta był gościem finisażu.

Po raz czternasty spotkaliśmy się na Wielkich Zatorskich Żniwach Karpiowych. W niedzielę 18 czerwca na Łowisku Podolsze. Na samym początku burmistrz Mariusz Makuch oraz Prezes Stowarzyszenia Dolina Karpia Franciszek Sałaciak rozdali nagrody w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Zatora.

Emocje, rywalizacja, adrenalina ale przede wszystkim doskonała zabawa i integracja. Za nami Turniej Sołectw Gminy Zator 2022, rozegrany na Hali SPortowej ZSO w ostatnią niedzielę (11 września).

Ustroń i Czantoria znalazły się m.in. na trasie naszego ostatniego wakacyjnego wypadu.

Ostatni dzień półkolonii w ROK upłynął pod znakiem zwierząt i zwierzątek.