10 grudnia zapraszamy na sztukę Bogusława Schaeffera "Audiencja III czyli Raj Eskimosów"w reżyserii Bogusława Semotiouka.

Audiencja III to zaskakująca opowieść o spotkaniu dwojga ludzi . Spotkaniu interesującym, bo zmiennym, tworzącym różne nastroje i relacje - jak to u Shaeffera. Nic tam nie jest stałe, wszystko jest zmienne, płynne i kontrastowe. Zawsze wielostronne, bo jednostronne mogą być tylko plakaty i tapety. Konstrukcja Shaefferowskiej audiencji jak zawsze zaczyna się od wykładu o muzyce, który przekształca się w wariację.

Sztuka przeznaczona jest dla osób obdarzonych poczuciem humoru. Opowiada o nad wyraz skomplikowanych relacjach między mężczyzną a kobietą. Porozumienie między sceniczną parą utrudnia dodatkowo fakt, iż bohater to typowy intelektualista, podczas gdy jego partnerka nie wykazuje (przynajmniej początkowo) symptomów nadmiernej pobudliwości umysłowej. Znakomitej grze aktorów, zwłaszcza ich popisom erudycji, nieustannie towarzyszy śmiech publiczności.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
Spektakl wielokrotnie i wysoko nagradzany. M.in. na VIII Edycji Konkursu Ministerstwa Kultury, Teatru Narodowego i ZASP na najlepiej wystawioną Polską Sztukę Współczesną przyniósł laury jego reżyserowi - tam też otrzymał obie nagrody za kreacje aktorskie; obie nagrody aktorskie otrzymał także na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii "Talia"; również obiema zaszczycono go na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Ogródkowych Warszawa 2003 - na tymże Festiwalu otrzymał również: "Grand Prix" "Wielka Ogródkowa", Nagrodę Publiczności oraz dodatkowo uhonorowano go zaproszeniem na występy do USA.

Prasa o spektaklu:
RAJ ROZBAWI DO ŁEZ
Spektakl „Audiencja III, czyli Raj Eskimosów” został niezwykle owacyjnie przyjęty przez warszawską publiczność. Katarzyna Michalska i Marcel Wiercichowski byli na scenie rewelacyjni. Po premierze nie brakowało głosów zachwytu.
- Nie liczyłam na tak dobrą zabawę. Aktorzy mieli świetny kontakt z widzem, sprawiając tym samym, że byt on bardzo zaangażowany w to, co dzieje się na scenie. Naprawdę, należą się im duże brawa. - mówi Aneta Gosiewska.
Brawa należą się zarówno aktorom, jak i reżyserowi Bogusławowi Semotiukowi. (...)

Spektakl został owacyjnie przyjęty przez Chicago-wska Polonię.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie ROK bądź na www.bilety.rokzator.pl

Na spektakl zapraszamy 10 grudnia 2022 roku na godz. 19:00 do sali koncertowej ROK Zator.