Jaki będzie 2021 rok jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną, tego nie wie nikt. Mamy nadzieję, że będzie dobrze. Wiemy natomiast jaki będzie ten rok w filmie! Zapowiada się bardzo ciekawie!

Przede wszystkim czeka nas odłożona na lepsze czasy premiera nowego Bonda. 

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. czytam na stronie polskiego dystrybutora Forum Film. 

Po raz ostatni w roli agenta 007 zobaczymy Daniela Craiga. W filmie zagrali też:. Ana de Armas, Lashana Lynch, Rami Malek, Lea Seydoux, Ralph Fiennes i Christopher Waltz. Reżyserem jest Cary Joji Fukunaga, za zdjęcia odpowiada Linus Sandgren. Muzykę napisał Hans Zimmer. 

Druga oczekiwana premiera to sequel filmu "Top Gun" z 1986 roku. "Top Gun - Maverick" pojawi się w kinach na początku lipca (daj Boże). 

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller), o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

W filmie zobaczymy m.in. Toma Cruise’a, Milesa Tellera, Jennifer Connelly, Jona Hamma oraz Eda Harrisa.- czytamy na stronie polskiego dystrybutora.

Premier na przyszły rok zaplanowano całe mnóstwo. Co jeszcze zobaczymy w kinach? Na pewno Mission: Impossible 7 z Tomem Cruise (to będzie jego rok:), Szybkich i Wściekłych 9 czy kolejną część Pogromców Duchów - Dziedzictwo. Będą też nowe Minionki oraz musicalową wersję Kopciuszka! 

To oczywiście nie wszystkie premiery. Cudownie byłoby zasiąść w klimatyzowanej, kinowej sali, chrupnąć popcorn, zapić kolą i zatracić się na kilka chwil:). Tego sobie i państwu na ten Nowy ROk życzę! Łukasz Dziedzic