13 kwietnia w naszym cyklu "Bardzo Dobry Wieczór z ROK Zator" poszukamy odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Gościem Łukasza Dziedzica będzie Tomek Nowak.

Kurdystan, gdzie to jest? Jak tam się dostać? Nasz gość, Tomek Nowak jechał przez Azerbejdżan i Iran, a wracał przez Turcję i Gruzję. Samolotem, autobusem, stopem i na piechotę. Z fajnymi ludźmi i z bezwzględnymi  przemytnikami, miłymi Peszmergami oraz nieuczciwymi taksówkarzami. Opowie o serdeczności i gościnności Kurdów. O wiosce Lalish- najważniejszym miejscu kultu Jazydów. O wizycie w magazynie broni i „podziemnej giełdzie walutowej”.  Opowie o tym co widziałem i przeżyłem w „cywilizowanej” Turcji i krajach odwiedzonych po drodze.

Tomasz Nowak mówi o sobie: Jestem zakochanym w górach miłośnikiem podróży i pieszych wędrówek. Lubię niedzielne, rodzinne wycieczki w pobliskie Beskidy i wymagające, forsowne trekkingi w bezludnych górach czy dzikich pustyniach. Nie cierpię nudy i często powtarzam, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę.

Poza polskimi górami wędrowałem z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Durmitorze czy Pirynie. Podróżowałem po Afryce, Środkowym i Bliskim Wschodzie. Byłem na Azorach, Islandii i w Ameryce Południowej. Zawsze z plecakiem, nigdy z biurem podróży. Chyba mogę powiedzieć o sobie, że jestem uzależniony od podróżowania.

Premiera o godz. 18:30. Link do rozmowy znajdziesz >>>TUTAJ<<<. Druga część rozmowy 20 kwietnia o 18:30. Po premierze materiały będą dostępne na naszym kanale.