Wernisażem prac Dobiesława Gały Galeria Szklana powraca do, mamy nadzieję, normalnej działaności po okresie przerwy związanym z pandemią.

Przypomnijmy, Dobiesław Gała rodził się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończył Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Został wyróżniony m.in. stypendium Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, gdzie pracował pod kierunkiem Tima Scotta. Uzyskał dyplom w 2000 roku w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Jest stypendystą Ministra Kultury RP oraz laureatem wielu prestiżowych nagród za swoją twórczość artystyczną. Swoje prace prezentował na ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest doktorem sztuki i adiunktem na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby.(źródło: https://sztuka.agraart.pl/).

Gośćmi wernisażu byli m.in. Iwona Gibas - wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Krzysztof Głuchowski - dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, rodzina i przyjaciele artysty. Wystawę będzie można oglądać do końca października.