Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie zachęca do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!

Zajęcia stałe wracają do trybu stacjonarnego! Harmonogram zajęć znajdziesz  >>>TUTAJ<<<

W dniu 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

Stowarzyszenie Dolina Karpia w I kwartale 2021 roku będzie ogłaszało nabory wniosków w ramach kilku przedsięwzięć. 

Zbieramy na WOŚP z Bankiem Spółdzielczym w Zatorze! 

Kartonowy model zatorskiego kościoła w skali 1:100 już do kupienia! Kosztuje 20 zł i można go kupić w ROK lub w Bibliotece!

Ceramiczna choinka, aniołek, a może kreatywna niespodzianka dla Twojego dziecka? Mamy świetną ofertę na Boże Narodzenie!

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia w Zatorze ogłasza nabór na stanowisko księgowego w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze.

Wygląda jak prawdziwy! Powstał kartonowy model kościoła w Zatorze. Autorem prototypu jest Łukasz Fuczek z Przeciszowa. 

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju do końca listopada zawieszamy wszystkie zajęcia stacjonarne. Większość instruktorów proponuje zajęcia online. Wszystkich, którzy jeszcze się nie zdecydowali, prosimy o kontakt. Do zajęć można przystąpić w każdej chwili.

Zapraszamy na naszą stronę rokzator.pl, naszego facebook’a i nasz kanał na Youtube.

Miło nam poinformować że wniosek "Zatorska Orkiestra Dęta – start!" otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu "Małopolskie Orkiestry Dęte 2020" organizowanego przez samorząd Województwa Małopolskiego.

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, zawieszeniem zajęć w szkołach oraz zakazem poruszania się dzieci bez opieki w godz. 8:00-16:00, zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu zajęć grupowych. W sprawie ustalenia nowej formy zajęć będziemy się z Państwem kontaktować telefonicznie.

W związku z sytuacją epidemiologiczną zawieszamy do odwołania stacjonarną gimnastykę dla dorosłych (w poniedziałki) oraz aerobik (we wtorki).

Zachęcamy do głosowania na zatorskie warsztaty "W drodze ku dojrzałości". Link do głosowania znajdziecie tutaj.

Szanowni Państwo! W związku z pandemią koronawirusa i umieszczeniem powiatu oświęcimskiego na liście powiatów "czerwonych" odwołujemy zaplanowany na niedzielę (18 października) spektakl dla dzieci. Do odwołania ze wszystkimi zajęciami dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku przenosimy się do internetu. Pozostałe zajęcia odbywają się normalnie. Trzymajcie się zdrowo!

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś. P. Andrzeja Żwawy. Pan Andrzej towarzyszył nam od zawsze, prawie wszędzie. Przyjeżdżał swoim niewielkim, dostawczym samochodem, rozkładał wykonane przez siebie wiklinowe wspaniałości, wyciągał wiklinę i narzędzia. - Dzień dobry Pani Elu, jestem - witał się zawsze. Cierpliwie, z ogromną życzliwością opowiadał, o tym co robi, pokazywał, tłumaczył. Jak to będzie zorganizować teraz piknik, spotkanie, warsztaty bez Pana Andrzeja?

Niebo zyskało, my straciliśmy...

Spoczywaj w pokoju!

 

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrektor i pracownicy

Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze

Pomagamy Ewelinie! Kochani! W imieniu swoim oraz pracowników instytucji kultury z całej okolicy prosimy Was o wsparcie zbiórki na leczenie naszej koleżanki Eweliny Baklarz, pracownicy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Liczy się każda złotówka, liczy się każda minuta!

Proboszcz zatorskiej parafii oraz Burmistrz Zatora zapraszają na sobotnią uroczystość. Podczas uroczystej Mszy św. patronem miasta i gminy zostanie św Roch. Przypomnijmy, Stolica Apostolska zgodziła się na wniosek zatorskiej Rady Miejskiej jednej z poprzednich kadencji i od soboty św. Roch będzie patronem miasta i gminy.

Publiczna Biblioteka w Zatorze oraz jej placówki filialne w Podolszu i w Rudzach wznawiają swoją działalność z dniem 5 maja 2020 r. w dotychczasowych godzinach pracy z wyłączeniem sobót.

Dotacje dla obszaru Doliny Karpia w 2020 roku.

Ze smutkiem informujemy, że w związku z sytuacją w Polsce i na świecie, Święto Karpia Zator 2020 zostaje odwołane! 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Marka Studnickiego, poety, gawędziarza, pilota wycieczek, wrażliwej duszy i Przyjaciela.