Zapraszamy na koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny!

"Odrobinę szczęścia w miłości - lata 20-te, lata 30-te…”, to kolekcja ulubionych przebojów dwudziestolecia międzywojennego – okresu, w którym polska muzyka rozrywkowa z powodzeniem konkurowała z ówczesną produkcją światową. Wystarczy wspomnieć nazwiska Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego. Spośród wielu oblicz muzyki przedwojennej my wybieramy to bardziej pogodne niż nostalgiczne, choć oczywiście wzruszeń nie braknie. Ogniste tanga, fokstroty, walce, które bez cienia przesady nazwać można evergreenami, śpiewane w manierze wzorującej się na dawnych gwiazdach -  Mankiewiczównie, Pogorzelskiej, Bodo czy Żabczyńskim – przeniosą Państwa w czasy przedwojennej elegancji i wykwintnej rozrywki.

Adrianna Bujak – śpiew. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. K.Oleś – Blacha. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. W roku 2016 ukończyła Studium Pieśni na Uniwersytecie im. Fr. Chopina w Warszawie. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, a obecnie koncertuje w wielu filharmoniach w Polsce i za granicą. Współpracuje m.in. z Jackiem Wójcickim, Basią Stępniak – Wilk. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy oraz laureatką Grechuta Festival  i Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

Krzysztof Cyran – gitara. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki: gitarę klasyczną (prof. J.Sochacki) i teorię muzyki (prof. T.Malecka). Doktorat z tej ostatniej uzyskał pisząc o najnowszej polskiej muzyce religijnej. Jako pracownik macierzystej uczelni łączy pracę naukowo-dydaktyczną z działalnością koncertową. Piosenkom, także francuskim, akompaniuje od ponad 30 lat. Współpracował m.in. z Filharmonią i Operą Krakowską, Basią Stępniak-Wilk, Marią Pomianowską, Urszulą Makosz. Laureat odznaki MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016).

Marek Piątek – gitara. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary klasycznej. Jest laureatem kilku konkursów gitary klasycznej oraz jazzowej. Współpracował m.in. z Aloszą Awdiejewem, B. Maselim, J. Muniakiem, A. Kawończykiem, G. Turnauem, J. Wójcickim, K. Kiljańskim . Jako muzyk sesyjny nagrywał dla kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Jest kompozytorem utworów jazzowych oraz doświadczonym pedagogiem.