ROKVitaNews

bezpłatne zajęcia dziennikarskie dla młodzieży, praca przy powstawaniu serwisów informacyjnych

Prowadzą dziennikarze portalu „Kulturalny Powiat”

Zatorska Orkiestra Dęta – sekcja młodzieżowa

bezpłatne zajęcia nauki gry na instrumentach dętych, przygotowanie do gry w orkiestrze

Kapelmistrz Łukasz Jabcoń

ROBOTYKA roboty budowane są w oparciu o klocki Lego WeDo i Lego Mindstorms uczestnicy będą  poznawać tajniki mechaniki, informatyki oraz innych dziedzin naukowych poprzez zabawę, opłata za semestr  126 zł  (9 spotkań w semestrze, 5,12,19 października, 16, 23 listopada, 7,14 grudnia, 11,18 stycznia). Prowadzi Jarosław Knapik RoboTim.

sobota godz. 9.30-10.30 - robotyka dla dzieci młodszych (od przedszkola do 2 klasy)

sobota godz. 11.25-12.25 - robotyka dla dzieci starszych (od 3 klasy szkoły podstawowej)

LABORATORIUM MŁODEGO NAUKOWCA zajęcia dla wszystkich ciekawych świata dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które chciałyby poszerzyć swoje horyzonty. W trakcie zajęć będzie można poznać ciekawostki historyczne oraz zjawiska z dziedziny chemii, fizyki i przekonać się, że bycie naukowcem jest cool. Tematy: chemiczne wulkany, kolorowe eksperymenty, chemik tworzy nową kolorową substancję, Rzymianie budują katapultę, drewniany samolot braci Wright, chemik tworzy sztuczny śnieg, domowe sposoby filtracji, jak zbudować silnik odrzutowy i umieścić go w rakiecie?, czy Leonardo da Vinci naprawdę wymyślił spadochron?  Opłata 126 zł za semestr  (9 spotkań w semestrze, 5,12,19 października, 16, 23 listopada, 7,14 grudnia, 11,18 stycznia). Prowadzi Jarosław Knapik RoboTim.

sobota godz. 10.35-11.20

Akademia rysunku

zajęcia dla  młodzieży (od 13 lat), poznawanie technik rysunkowych i malarskich, operowanie podstawowymi narzędziami plastycznymi oraz poznawanie znaczenia słów: kompozycja, światłocień, perspektywa, proporcje, tworzenie wielu prac w oparciu o zdobytą wiedzę

PIĄTEK, dwa razy w miesiącu, 1630-1800

Prowadzi Wiesław Pastuła

opłata miesięczna 50 zł

Muzyczne przedszkole

bezpłatne zajęcia muzyczne dla grup przedszkolnych

wg harmonogramu

Prowadzi Bartosz Gacia

Mała Akademia Ceramiki

warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, poznawanie technik, modelowanie, zdobienie, a następnie wykonywanie własnych prac ceramicznych 

CZWARTEK raz w miesiącu, 1500-1545

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska

opłata miesięczna 15 zł

INSTRUMENTY

indywidualne lekcje gry na perkusji, gitarze, pianinie, keyboardzie

PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK wg harmonogramu

Prowadzi Beata Jędra

SOBOTA wg harmonogramu

Prowadzi Sławomir Kowalczyk

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK wg harmonogramu

Prowadzi Jan Wieliczko

opłata 35 zł za każdą godzinę lekcyjną

Zatorski Klub Szachowy

nauka i doskonalenie gry w szachy

WTOREK,16:00 - 17:00

Prowadzi Marek Mroczek

GRUPA TEATRALNA zajęcia teatralne dla dzieci starszych (od 12 lat), młodzieży i dorosłych, ruch sceniczny, interpretacja teksów, ćwiczenie dykcji i przygotowanie przedstawienia. Prowadzi Barbara Gerlach.

sobota godz. 9.00-11.00

KÓŁKO WOKALNE zajęcia wokalne w odpowiednich grupach wiekowych obejmujące interpretację wokalną tekstów muzycznych. Prowadzi  Bartosz Gacia.

wtorek

godz. 14.45-15.30 - dzieci w wieku 6-8 lat

godz. 15.30-16.15 - dzieci w wieku 9-12 lat

godz. 16.15-17.00 - młodzież od 13 lat

Gitarowe Kółko Muzyczne

nauka gry na gitarze w małych grupach, z podziałem na początkujących i zaawansowanych, zdobywanie nowych umiejętności oraz rozwijanie posiadanych

CZWARTEK

1445-1530 - grupa zaawansowana

1530-1615 - grupa początkująca

Prowadzi Beata Jędra

STUDIO TAŃCA dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i dla młodzieży.

czwartek

godz. 15.30-16.15 - zespół Kleks (10-12 lat)

godz. 16.15-16.45 - młodszy zespół tańca ludowy

godz. 16.45-17.30 - zespół Minimini (8-9 lat)

godz. 17.30-18.15 - zespół Szał (grupa zaawansowana, 13 lat i powyżej)

prowadzi Linda Balonek

piątek

godz. 16.00-16.30 - zespół dziecięcy (3- lat)

godz. 16.30-17.05 - zespół dziecięcy (4-5 lat)

godz. 17.05-17.45 - zespół dziecięcy (6-7 lat)

prowadzi Elżbieta Matula - Salsa Fun

Pracownia plastyczna „Mali twórcy”

grupowe zajęcia plastyczne, malowanie, rysowanie, decoupaqe, papieroplastyka oraz inne techniki plastyczne

PONIEDZIAŁEK

1400-1445 - dzieci 10 lat i starsze

1450-1535 - dzieci w wieku 7-9 lat

1540-1610 - dzieci w wieku 5-6 lat

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska

zajęcia w Domach Ludowych w Podolszu, Graboszycach, Palczowicach, Rudzach oraz w świetlicach w Łowiczkach i Smolicach

Zajęcia świetlicowe dla dzieci szkolnych i młodzieży

bezpłatnie (w przypadku zajęć plastycznych,  jeśli uczestnicy wyrażą zgodę na użycie drogich materiałów, gliny, szkliwa, będzie konieczność jednorazowej opłaty)

Akademia muzyki bezpłatne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży