28 kwietnia w ROK-u po raz XVIII odbędzie się MUZA, czyli nasz Festiwal Piosenki. Mamy dla Was regulamin i wszystkie, niezbędne dokumenty.

Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze im. Jana Matejki  organizuje:

XVIII Festiwal Piosenki „MUZA”

dn. 28 kwietnia 2024 r.  w Regionalnym Ośrodku Kultury  Doliny Karpia w Zatorze

 • Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości muzycznej i zamiłowania do śpiewu
 • Zmagania konkursowe odbędą w następujących kategoriach i grupach:

Kategorie konkursu:

- soliści,

- duety,

- tercety,  zespoły muzyczne

Grupy wiekowe:

-  Grupa I: przedszkola

- Grupa II: uczniowie  kl. I-III

- Grupa III: uczniowie kl. IV-VI

- Grupa IV: kl.VII i VIII

- Grupa V: otwarta (licealiści i starsi)

* O przynależności do kategorii wiekowej decyduje wiek większości uczestników, w przypadku duetu wiek starszego wokalisty

* Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału na grupy wiekowe.

 • Powołana prze organizatora Komisja konkursowa będzie oceniać prezentacje wg następujących kryteriów:

- dobór repertuaru,

- interpretacja wokalna,

- interpretacja muzyczna,

- ogólny wyraz artystyczny.

 • Uczestnicy zmagań konkursowych otrzymują dyplomy, a laureaci nagrody.
 • W każdej grupie wiekowej istnieje możliwość zgłoszenia dowolnej ilości uczestników.
 • Uczestnicy zmagań konkursowych przygotowują jeden utwór.
 • wykonawcy  wykorzystują muzykę na żywo lub półplayback, podkłady  w formacie audio/MP3 muszą być wysłane wraz ze zgłoszeniem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podkłady muszą być odpowiednio opisane (imię, nazwisko lub nazwa zespołu, tytuł utworu), prosimy również o zabranie z sobą kopii utworu na pendrivie,
 • Termin zgłoszenia:

19 kwietnia 2024 r. do godz.16.00 (nieprzekraczalny termin, zgłoszenia przesłane po tym terminie nie zostaną zakwalifikowane do konkursu)

 • Forma zgłoszenia (karta uczestnictwa) - uczestnicy indywidualni składają wypełniony formularz zgłoszenia w części A oraz B,  zgłoszenia  dla duetów i tercetów zawierających dane osobowe  poza wypełnionym formularzem niezbędny jest załącznik "oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych w sprawie przetwarzanie danych osobowych i utrwalania wizerunku uczestnika konkursu " - dla każdego uczestnika oddzielnie, dla zgłoszeń zespołów wymagany jest wypełniony formularza tylko w części A.

- e-mail

- osobiście, podkłady muszą być wysłane na  adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Kolejność prezentacji wraz z godziną rozpoczęcia festiwalu podana zostanie po upływie terminu zgłoszeń na stronie www.rokzator.pl

 

 • SPRAWY ORGANIZACYJNE:

Biuro  Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia w Zatorze im. Jana Matejki

Plac Jana Matejki 1, 32-640 Zator

tel. (033) 8412-166.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal Piosenki MUZA ma charakter imprezy otwartej, warunkiem uczestnictwa w zmaganiach konkursowych  jest terminowe złożenie karty uczestnictwa. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu,  w tym również wyrażeniem zgody, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r (t.j. Dz.U. 2006 r. Nr 90 poz. 631 z późn zm.)  na nieodpłatne utrwalenie wizerunku, w formie fotografii analogowej i cyfrowej, w ramach uczestnictwa w imprezie oraz jej nieodpłatnego  rozpowszechniania przez  organizatorów bez ograniczeń terytorialnych i czasowych w materiałach dotyczących promocji imprezy oraz  wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych  dla potrzeb własnych podmiotu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz.926 z późn. zm.)

 • Złożenie karty uczestnictwa jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

DO POBRANIA:

REGULAMIN

KARTA UCZESTNICTWA

OŚWIADCZENIE