W sobotę (18 maja) zaprosiliśmy Was na wyjątkowy koncert. W Sali Koncertowej ROK zagrał znakomity duet Bolewski & Tubis. Usłyszeliśmy największe przeboje Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika w znakomitych aranżacjach.

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet, Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. 

8 marca 2024 roku na rynku ukaże się ich trzeci album, będący zapisem koncertu z festiwalu Soundedit 23 w Łodzi. Po ponad 2 latach koncertów w całej Polsce, projekt „Obywatel Jazz” zwieńczony został nagraniem na płycie CD. Podczas tego koncertu gościnnie zagrał na gitarze Zbigniew Krzywański z Republiki. Zespół pokazywał ten repertuar od 2021 roku w wielu miastach Polski, m. in.: Radio 357 czy Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. Duet wydał także dwie autorskie płyty: Lunatyk 2018 i Bez końca 2020, doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych. (…) 

fot. Jacek Pasternak