To było niesamowite, muzyczne wydarzenie! 19 maja w Zatorze na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury wystąpiła Lidia Pospieszalska z zespołem!

Koncert promował wyjątkową płytę "Inaije". Mistrzowsko zrobiony winyl 180g, biały, zawiera niepublikowany dotąd mix tytułowego utworu autorstwa znakomitego inżyniera dźwięku Wojciecha Przybylskiego (na CD znajduje się inna wersja). Warto dodać, że płyta zmiksowana została przez Wojtka Przybylskiego na legendarnej analogowej konsolecie SSL  9000J w równie legendarnym studiu Radiowym im. Agnieszki Osieckiej.

Lidia Pospieszalska - kompozytorka, wokalistka. W Poznaniu na uniwersytecie ukończyła  geografię , natomiast w Katowicach na Akademii Muzycznej studiowała wokal na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od czasów studiów nagrała dwie solowe płyty, głównie z własnymi kompozycjami i aranżacjami: "Inaije" (2007),z której utwór tytułowy dotarł do pierwszego miejsca na Trójkowej Liście Przebojów, oraz "Podróże na Chmurze" (2017)Lidia komponuje i aranżuje też dla innych zespołów: New Life M., Deus Meus, dwie piosenki znalazły się również na płytach Zakopower. Jako wokalistka bierze udział w różnych projektach nie tylko rodzinnych. Wraz z mężem, Marcinem Pospieszalskim, była inicjatorką warsztatów muzyki tradycyjnej "Muzyka Źródel-Spotkanie Pokoleń" 2008 w Rzeszowie i 2009 w Radomiu. Gra także muzykę tradycyjną  na radomskim bębenku obręczowym.

Skład zespołu: Lidia Pospieszalska – śpiew Marcin Pospieszalski – gitara basowa, sample Tomasz Basiuk – instrumenty klawiszowe Zuzanna Tomaszewska – flet Łukasz Kluczniak – saxofon altowy Daniel Pomorski – trąbka Nikodem Pospieszalski – perkusja.

fot. Julia Mostowik