Katarzyna Bzdyk z Katowic, reprezentująca klub Never Too Late z czasem 41:48 wśród kobiet i Paweł Kosek z SPLA Tychy z wynikiem 33:35 pobiegli najszybciej w dzisiejszym XXIV Biegu Konstytucji 3 Maja w Rudzach. 

Wśród mieszkańców Gminy Zator najszybsi okazali się: Magdalena Masialska z Podolsza z czasem 53:40 oraz Tomasz Wójcik z Rudz z czasem 33:38. 

Kompletne wyniki znajdują się >>>TUTAJ<<<.

A tak przedstawiają się wyniki Biegu Dzieci:

Przedszkolaki:

Dziewczęta

I miejsce Karolina Jończy

II miejsce Oliwia Opuchlik

III miejsce Klara Wójcik

Chłopcy

I miejsce Wojciech Wojciechowski

II miejsce Ksawery Rusnarczyk

III miejsce Karol Zieliński

Klasy I-III:

Dziewczęta

I miejsce Lena Chrostowska

II miejsce Zofia Wójcik

III miejsce Oliwia Kita

Chłopcy

I miejsce Dominik Dobrowolski

II miejsce Aleksander Łata

III miejsce Adam Kapa

Klasa IV-VI:

Dziewczęta

I miejsce Aleksandra Zielonka

II miejsce Oliwia Dobrowolska

III miejsce Ewa Domeradzka

Chłopcy

I miejsce Jakub Szwagrzyk

II miejsce Oliwier Gancarczyk

III miejsce Jakub Pietrynek

Klasy VII-VIII:

Dziewczęta

I miejsce Emilia Kopa

II miejsce Patrycja Wojdyła

III miejsce Nikola Miedzińska

Chłopcy

I miejsce Igor Zieliński

II miejsce Krzysztof Jasica

III miejsce Jakub Zabrocki

Bieg wrócił po dwuletniej przerwie (w ubiegłym roku rozegrany został wirtualnie, dwa lata temu nie było zawodów). Na starcie biegu głównego stanęło 93 zawodników! 

Bieg odbywa się pod patronatem Burmistrza Zatora Mariusza Makucha a organizatorem jest Sołtys oraz Rada Sołecka Rudz. Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 10 km. Po biegu głównym, na krótszych dystansach biegną przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. 

Składam serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji Biegu następującym osobom, instytucjom, firmom i organizacjom: ks. Proboszczowi Jackowi Wieczorkowi, Iwonie Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego, Staroście Oświęcismkiemu Andrzejowi Skrzypińskiemu, radnym Powiatu Oświęcimskiego: Sławomirowi Momotowi i Wojciechowi Kajdasowi, Burmistrzowi Mariuszowi Makuchowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Stanisławowi Orlickiemu, Piotrowi Polankowi, Adamowi Mikołajkowi z firmy KOBE z Andrychowa, Bankowi Spółdzielczemu Zatorze, Marcinowi Wnętrzakowi z firmy EUROWAFEL, firmie Bahlsen ze Skawiny, firmie MASPEX WADOWICE, firmie ENERGYLANDIA, firmie ZATORLAND, PIekarni MAJA p. Duślików, Paulinie Świdergał, Radzie Sołeckiej Rudz, Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Rudzach, Regionalnemu Ośrodkowi Kultury w Zatorze, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podolsza, Policji, Zatorskiej Orkiestrze Dętej, Adamowi Góralczykowi, Tomkowi Wójcikowi - pisze Urszula Dąbrowska, sołtys Rudz.

fot. Anna Momot, Jacek Pasternak