Wypełniona do granic możliwości sala gimnastyczna szkoły w Laskowej, mnóstwo aktorów w różnym wieku (najmłodszy miał cztery miesiące!), scenografie, stroje a na koniec całkowicie zasłużona owacja na stojąco! Tak wyglądały dzisiejsze jasełka przygotowane przez Stowarzyszenie Trzewoje. Po spektaklu w barwnym kolędniczym korowodzie goście i aktorzy przeszli do nowego domu kultury w Trzebieńczycach, by go oficjalnie otworzyć.

Dzisiejsze przedstawienie jasełkowe wystawione zostało w 70 lat po pamiętnych trzebieńczyckich jasełkach z 1949 roku. Fotografia z tamtych jasełek umieszczona została na honorowym miejscu w nowym domu kultury, można ją było także obejrzeć przed spektaklem. - Czterdzieści lat temu, w 1979 roku, w rok po rozpoczęciu pracy w szkole w Laskowej wystawiłam swoje pierwsze jasełka - mówiła po spektaklu wzruszona Stanisława Balonek. 

Początkowo plan zakładał niewielkie jasełka w nowym domu kultury ale za sprawą facebooka udało się skrzyknąć niemałą grupę mieszkańców Laskowej i Trzebieńczyc, uczniów Stanisławy Balonek i przedstawienie trzeba było przenieść do sali gimnastycznej. 

Dziś oficjalnie otwarty został nowy dom kultury w naszej gminie. Była oczywiście biało-czerwona wstęga i okazja do życzeń i podziękowań oraz wspólnego, bardzo wesołego i radosnego kolędowania.

Aktorom, reżyser, wszystkim zaangażowanym w powstanie jasełek gratulujemy a ze wszystkimi mieszkańcami Laskowej, Trzebieńczyc, całej gminy Zator cieszymy się otwarcia nowego domu kultury, nowej "Trzewojówki".