To był wyjątkowy koncert. Wyjątkowe brzmienie, wyjątkowa oprawa, wyjątkowy repertuar, wyjątkowy czas. W sobotni wieczór 19 stycznia w kościele parafialnym w Zatorze zagrała Zatorska Orkiestra Dęta prowadzona przez Łukasza Jabconia.

Owacjami na stojąco zakończył się Zatorski Koncert Noworoczny w wykonaniu Zatorskiej Orkiestry Dętej, scholi ADOREMUS oraz zespołu wokalnego „Co Słychać”. Koncert podzielony był na trzy części. W pierwszej części Orkiestra zagrała utwory znane z filmów. Usłyszeliśmy m.in. muzykę z filmu Odyseja Kosmiczna 2001 , utwór „The power of love”, „Young Amadeus” i „You rise me up”. W drugiej części koncertu każdy z koncertujących zespołów zaprezentował trzy utwory przy wtórze zatorskiej publiczności. Trzecia część koncertu to świąteczna muzyka rozrywkowa. Znane i mniej znane utwory w nowatorskich opracowaniach po raz pierwszy w historii wykonane zostały razem przez trzy zespoły, składające się z ponad 80 muzyków!. Usłyszeliśmy też piękne partie solowe Aliny Leszczyńskiej, Marka Nowaka i Katarzyny Jabcon. Na finał zabrzmiał Marsz Radetzkiego  Johanna Straussa.

- Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które przyczyniły się do organizacji tak wielkiego wydarzenia muzycznego w naszym mieście. Wszystkim muzykom, wokalistom, księdzu Bartłomiejowi Bartosikowi, Dyrekcji Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze - p. Elżbiecie Mostowik, Parafii w Zatorze oraz obsłudze technicznej z ROK Zator - Łukasz Jabcoń

Przypominamy, że do Orkiestry można przystąpić i nauczyć się grać na instrumencie w każdej chwili! Zapraszamy! Jak widać i słychać warto!

Więcej informacji znajdziesz tutaj.