To była prawdziwa muzyczna uczta! Na naszej scenie gościliśmy w sobotę (21 października) Jana Majewskiego!

Jan Majewski to 18-letni wokalista i gitarzysta z Radomia, który szerokiej publiczności dał się poznać dzięki występom w programach The Voice of Poland, Szansa na Sukces. Z singlem „ Właściwie mi dobrze” stworzonym we współpracy z Anią Wyszkoni zakwalifikował się do konkursu DEBIUTY Opole 2023, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności.

Został również uznany za najlepszego festiwalowego debiutanta w konkursie DEBIUTY TRÓJKI organizowanym przez Program 3 Polskiego Radia, gdzie otrzymał nagrodę w postaci wykonania koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Jan Majewski był uczestnikiem Preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, gdzie wystąpił z piosenką „Champion”. Razem z Komodo zaśpiewał też na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem.

Jan ma na swoim koncie udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, m.in. Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” 2022, Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie (Grand Prix), Festiwal Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość” w Toruniu, Krakowski Przegląd Interpretacji Piosenki Aktorskiej czy Międzynarodowy Konkurs "Star Rain Cups" Berlin.

Niedawno otrzymane wyróżnienie w Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” 2022 zorganizowanego przez Związek Polskich Artystów i Kompozytorów jest szczególnie wyjątkowe, bo Jan stanął na scenie z takimi wykonawcami, jak Skaldowie, Lora Szafran, Danuta Błażejczyk, Marek Piekarczyk czy Mirosław Czyżykiewicz.

Dużym sukcesem Jana jest także Grand Prix Festiwalu Młodych Talentów 2022 w Szczecinie, gdzie nagrodą jest m.in. wydanie singla w wytwórni Kayax.

W październiku 2023 roku będzie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Jana Majewskiego. Do tej pory znamy go z takich autorskich utworów jak: : „Niepewne”, „Prosto w ciszę”, „Właściwie mi dobrze” oraz ”Gorzki smak”. Niebawem swoją premierę będzie miał kolejny singiel „Niebezpiecznie mi”

Zespół wystąpił w składzie:

Jan Majewski- wokal / gitara elektryczna/elektroakustyczna

Teodor Cyrulik - gitara elektryczna/elektroakustyczna

Małgorzata Szybisty – wokal

Julia Dąbrowska - wokal

Mateusz Pierożek – wokal

 

fot. Angelika Kubas