Gracjan Rusinek ze szkoły w Graboszycach zdobył tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora. Za nami konkurs dla uczniów szkół z naszej gminy. Nagrodą w konkursie jest objęcie władzy w gminie w Dniu Dziecka.

Gracjana wspierała drużyna w składzie: Adriana Skawińska, Paulina Babińska i Anna Sikora. Opiekunką grupy była Renata Pilich - Kijowska. 

W konkursie wzięły także udział drużyny z Zatora (kandydatka: Lidia Kajfasz, zespół: Kamil Grzesło, Krzysztof Gałuszka, Aleksandra Topól, opiekun: Renata Kyś) oraz z Podolsza (kandydat: Kacper Księżarczyk, zespół: Julia Kurzak, Olga Księżarczyk, Julia Zimnal, opiekunka: Angelika Kajfasz). 

Kandydaci i zespoły musieli wykazać się wiedzą naszej gminie, regionie, Polsce i świecie, sztuce. Muzyczny quiz przygotowali i poprowadzili Bartosz Gacia i Daniel Mruczek. Walka była bardzo wyrównana. Zwycięska drużyna zdobyła 47 punktów, drużyna z Podolsza 44 a drużyna z Zatora 40 punktów. 

Nagrody wręczyli Burmistrz Mariusz Makuch oraz dyrektor ROK Elżbieta Mostowik. Gratulujemy!