Kalendarz wydarzeń

Koncert zespołu UNIVERSE

UNIVERSE to legenda... Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon” , zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem. W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od „The Best of Universe” aż po ostatni krążek:”Mijam jak deszcz”. Wiele z utworów bezsprzecznie zyskało status przebojów:„Wołanie przez ciszę”, „Głupia żaba”, „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Ja, taki fajny gość”, „Tacy byliśmy”, „Blues na wpół do piątej rano”, „Bo to taka piękna miłość”. Zespół nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana z Beatą Kozidrak piosenka „Tyle chciałem ci dać”.
Rok 2008 przyniósł płytę „Mijam jak deszcz”, będącą pożegnaniem „Universe” z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007r. Płyta zawiera największe przeboje Zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór „Raz wróg, raz brat”.

Dzisiejszy skład zespołu to: Henryk Czich (współzałożyciel)- vocal, piano, Wojciech Wesołek – gitary, Damian Filipowski – gitary, Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe, Marek Kopecki – gitara basowa, Grzegorz Krzykawski – perkusja 

Zespół świetnie brzmi i dba, by twórczość Mirosława Breguły, wspaniałego artysty, kompozytora, autora tekstów i aranżera była jak najlepiej przekazana na koncertach. Repertuar grupy łączy już trzy pokolenia słuchaczy. Każdy koncert jest sentymentalnym  powrotem do muzyki  lat 80-tych i 90-tych lat, wyzwala chęć wspólnej zabawy i  daje wiele powodów do wzruszeń.

Cena biletu 70 zł, bilety do nabycia na bilety.rokzator.pl lub w sekretariacie ROK Zator, godz.19.00,

Miejsce ROK Zator