ROKVitaNews

bezpłatne zajęcia dziennikarskie dla młodzieży, praca przy powstawaniu serwisów informacyjnych

Prowadzą dziennikarze portalu „Kulturalny Powiat”

ROKBand

młodzieżowy zespół wokalno – instrumentalny

Prowadzą: Katarzyna Szybisty, Bartosz Gacia

Zatorska Orkiestra Dęta – sekcja młodzieżowa

bezpłatne zajęcia nauki gry na instrumentach dętych, przygotowanie do gry w orkiestrze

Kapelmistrz Łukasz Jabcoń

Dziennikarstwo i świat mediów

poznawanie gatunków dziennikarskich, analiza materiałów informacyjnych, poznawanie pracy redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych, możliwość publikacji w „Życiu Zatora”

Raz w miesiącu wg harmonogramu

Prowadzi Łukasz Dziedzic

Robotyka

grupowe warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat –  roboty budowane są w oparciu o klocki Lego WeDo i Lego Mindstorms, tajniki mechaniki, informatyki oraz innych dziedzin naukowych poprzez zabawę

SOBOTY: 29 września, 13 i 27 października, 10,17 i 24 listopada, 8 i 15 grudnia, 930-1030 (dla osób uczęszczających tylko na Robotykę), 1035-1135 (zajęcia dla osób uczęszczających na Robotykę i Laboratorium Młodego Naukowca)

Prowadzi RoboTim

opłata 100 zł za semestr

Laboratorium Młodego Naukowca

zajęcia dla wszystkich ciekawych świata dzieci wieku od 6 do 13 lat, które chciałyby poszerzyć swoje horyzonty. W trakcie zajęć będzie można poznać różne zjawiska z dziedziny chemii i fizyki i przekonać się, że bycie naukowcem jest „cool”.

SOBOTY: 29 września, 13 i 27 października, 10,17 i 24 listopada, 8 i 15 grudnia, 1140-1240

Prowadzi RoboTim

opłata 100 zł za semestr

Akademia rysunku

zajęcia dla  młodzieży (od 13 lat), poznawanie technik rysunkowych i malarskich, operowanie podstawowymi narzędziami plastycznymi oraz poznawanie znaczenia słów: kompozycja, światłocień, perspektywa, proporcje, tworzenie wielu prac w oparciu o zdobytą wiedzę

PIĄTEK, dwa razy w miesiącu, 1630-1800

Prowadzi Wiesław Pastuła

opłata miesięczna 50 zł

Muzyczne przedszkole

bezpłatne zajęcia muzyczne dla grup przedszkolnych

wg harmonogramu

Prowadzi Bartosz Gacia

Plastyka dla malucha „Kolorowa Kraina”

zajęcia dla dzieci 3-4 letnich, kolorową krainę stworzą farby, kredki i różne materiały plastyczne w rękach najmłodszych

CZWARTEK raz w miesiącu, 1600-1645

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska

opłata miesięczna 7 zł

Mała Akademia Ceramiki

warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, poznawanie technik, modelowanie, zdobienie, a następnie wykonywanie własnych prac ceramicznych 

CZWARTEK raz w miesiącu, 1500-1545

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska

opłata miesięczna 15 zł

INSTRUMENTY

indywidualne lekcje gry na perkusji, gitarze, pianinie, keyboardzie

PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK wg harmonogramu

Prowadzi Beata Jędra

SOBOTA wg harmonogramu

Prowadzi Sławomir Kowalczyk

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK wg harmonogramu

Prowadzi Jan Wieliczko

opłata 35 zł za każdą godzinę lekcyjną

Zatorski Klub Szachowy

nauka i doskonalenie gry w szachy

WTOREK, 1530-1630

Prowadzi Marek Mroczek

Kółko Wokalne

zajęcia muzyczne w grupach wiekowych obejmujące interpretację wokalną tekstów

PONIEDZIAŁEK

1445-1530 - dzieci w wieku 6-7 lat

1530-1615 - dzieci w wieku 8-10 lat

Prowadzi Bartosz Gacia

Gitarowe Kółko Muzyczne

nauka gry na gitarze w małych grupach, z podziałem na początkujących i zaawansowanych, zdobywanie nowych umiejętności oraz rozwijanie posiadanych

CZWARTEK

1445-1530 - grupa zaawansowana

1530-1615 - grupa początkująca

Prowadzi Beata Jędra

Studio Tańca

dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne tańca nowoczesnego z elementami latino, jazz, hip-hop i free oraz tańca ludowego

CZWARTEK

1530-1615 - Zespół KLEKS (9-11 lat)

1615-1645 - KRAKOWIACZEK JEDEN… grupa młodsza

1645-1730 - Zespół MINIMINI (7-8 lat)

1730-1815 - Zespół SZAŁ (grupa zaawansowana, 12+ lat)

1815-1900 - KRAKOWIACZEK JEDEN… grupa starsza

Prowadzi Linda Balonek

PIĄTEK

1615-1645 - Zespół HOP (4-5 lat)

1645-1715 - Zespół BUM (5-6 lat)

1715-1800 - grupa hip-hopowa (wiek szkolny)

Prowadzi Paulina Milowska

Pracownia plastyczna „Mali twórcy”

grupowe zajęcia plastyczne, malowanie, rysowanie, decoupaqe, papieroplastyka oraz inne techniki plastyczne

PONIEDZIAŁEK

1400-1445 - dzieci 10 lat i starsze

1450-1535 - dzieci w wieku 7-9 lat

1540-1610 - dzieci w wieku 5-6 lat

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska

zajęcia w Domach Ludowych w Podolszu, Graboszycach, Palczowicach, Rudzach oraz w świetlicach w Łowiczkach i Smolicach

Zajęcia świetlicowe dla dzieci szkolnych i młodzieży

bezpłatnie (w przypadku zajęć plastycznych,  jeśli uczestnicy wyrażą zgodę na użycie drogich materiałów, gliny, szkliwa, będzie konieczność jednorazowej opłaty)

Akademia muzyki bezpłatne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży

Kuchnia Malucha „Malinowa żelka”

warsztaty kulinarnie w Domu Ludowym w Palczowicach, dla dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami

WTOREK, raz w miesiącu, 1630-1800

Prowadzi Angelika Rokowska

koszt 15 zł 

Muzykujące brzdące

zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wraz z rodzicami (dziadkami), śpiewanki, pokazywanki, muzyczne wyliczanki...

CZWARTEK, raz w miesiącu, 930

Prowadzą: Małgorzata Płonka, Bartosz Gacia

Kreatywna mama

warsztaty rękodzielnicze dla mam z dziećmi (0-3 l.), dzieci w tym czasie bawią się pod opieką instruktorów

CZWARTEK, raz w miesiącu, 930

Prowadzą: Anna Momot, Małgorzata Płonka,

Angelika Rokowska

koszt warsztatów uzależniony od formy prac i materiałów

INSTRUMENTY

indywidualne lekcje gry na instrumentach: perkusja, gitara, pianino, keyboard

PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK wg harmonogramu

Prowadzi Beata Jędra

SOBOTA wg harmonogramu

Prowadzi Sławomir Kowalczyk

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK wg harmonogramu

Prowadzi Jan Wieliczko

opłata 35 zł za każdą godzinę lekcyjną

Zatorska Orkiestra Dęta

próba, przygotowywanie utworów muzycznych

PIĄTEK, 1900-2200

Kapelmistrz Łukasz Jabcoń

bezpłatnie

„Podolszanka”

ludowy zespół śpiewaczy, opracowywanie utworów ludowych, przygotowywanie koncertów i prezentacji muzycznych

PONIEDZIAŁEK, 1700-1900

Prowadzi Bartosz Gacia

bezpłatnie

Gimnastyka dla dorosłych

zajęcia gimnastyczne rozciągające

i wzmacniające wybrane partie mięśni

PONIEDZIAŁEK, 1730

Prowadzi Monika Batek

opłata miesięczna 30 zł

Aerobik

ćwiczenia aerobowe i gimnastyka dla pań, dostosowane do poziomu i potrzeb grupy

WTOREK, 1830

opłata miesięczna 30 zł

Prowadzi Elżbieta Mostowik

HIP HOP DANCE  dla dorosłych

zajęcia taneczne dla wszystkich tych, którzy chcą się „trochę” poruszać, poprawić swoją koordynację i zdobyć nowe umiejętności taneczne

PIĄTEK, 1800-1900

Prowadzi Paulina Milowska

opłata miesięczna 30 zł

Akademia Ceramiki

otwarte warsztaty ceramiczne, poznawanie technik, modelowanie, zdobienie, szkliwienie, angobowanie, wykonywanie własnych prac ceramicznych

ŚRODA, dwa razy w miesiącu,  1600-1730

Prowadzą: Małgorzata Płonka, Anna Momot

koszt pojedynczych zajęć 15 zł, opłata miesięczna 30 zł

Cafe Art

otwarte warsztaty artystyczne, malowanie na szkle, materiale, decoupaqe, batik, papieroplastyka, techniki łączone

ŚRODA,  dwa razy w miesiącu, 1600-1730

Prowadzą: Małgorzata Płonka, Anna Momot

koszt pojedynczych zajęć 10 zł, opłata miesięczna 20 zł

Uniwersytet III Wieku

spotkania, prezentacje, wykłady, filmy, warsztaty

WTOREK, dwa razy w miesiącu, 1630-1830

Prowadzi Elżbieta Mostowik

bezpłatnie (koszt warsztatów wyjazdowych częściowo pokrywają uczestnicy)