Przed nami kolejny literacki wykład. Dziś (22 kwietnia) w naszym "Bardzo Dobrym Wieczorze" Krzysztof Bigaj opowie o Młodej Polsce. 

Od dziś odbierać można nasze najnowsze pakiety plastyczne. A na filmie instrukcja wykonania podkładki pod kubek!

Przed nami obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wielka majówka odbędzie się w cieniu pandemii, ale atrakcji nie zabraknie.

W najbliższą niedzielę 25 kwietnia na naszym kanale na YouTube wyjątkowy koncert! Zagra dla nas formacja KIWI! Jeszcze online, ale już przygotowujemy się na koncerty i spotkania w plenerze. Ta zima musi kiedyś minąć!

Jeśli podobała się Wam pierwsza część opowieści Tomka Nowaka o Kurdach, Kurdystanie i Iraku, zapraszamy na drugą część! We wtorek (20 kwietnia) dokończymy zwiedzanie Iraku, poznamy Jazydów, przeszuka nas kilka razy tureckie wojsko i policja.

Nie ma na co czekać! Sytuacja epidemiologiczna nie jest stabilna a biegać trzeba! Z radością informujemy, że XXIV Bieg Konstytucji 3 Maja w Rudzach odbędzie się! Wirtualnie, bo wirtualnie, ale się odbędzie! 

Proponujemy Wam wykonanie ceramicznej myszy. Jak to zrobić? Trzeba zapisać się na nasze ceramiczne warsztaty!

Już 22 kwietnia spotykamy się na kolejnych zajęciach Małej Akademii Ceramiki. 

W najbliższy czwartek (15 kwietnia) druga część opowieści Krzysztofa Bigaja o pozytywizmie.

13 kwietnia w naszym cyklu "Bardzo Dobry Wieczór z ROK Zator" poszukamy odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Gościem Łukasza Dziedzica będzie Tomek Nowak.

Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”! W 2021 roku zaprezentowanych zostało ponad 20 filmów z całego świata, w tym 4 premiery wyprodukowane w zeszłym roku przez Instytut Pamięci Narodowej. Filmy za darmo oglądać można do 18 kwietnia.

Zapraszamy na warsztaty rysunku z Natalią Nowicką - Jasińską. 

W czwartek 8 kwietnia w naszym cyklu Bardzo Dobry Wieczór z ROK Zator Krzysztof Bigaj opowie o wielkanocnych motywach w sztuce i w literaturze.

Zapraszamy na wyjątkową Drogę Krzyżową. Jej twórcą jest artysta malarz Jerzy Kolecki.

Do 12 kwietnia czekamy na zapisy na nasze zajęcia "Muzykujące Brzdące". 

Zapraszamy na ostatni odcinek opowieści Marii Madej o Wielkanocy dawniej i dziś. W tym odcinku Maria Madej zabierze nas m.in. na rękawkę i emaus.

Kwiaty we włosach - tak zatytułowany jest koncert, na premierę którego zapraszamy 4 kwietnia. 

W drugim odcinku opowieści o Wielkanocy Maria Madej opowie m.in. o zwyczajach związanych z Wielka Sobotą, o święceniu i mszy rezurekcyjnej. 

Już jutro (30 marca) premiera pierwszego odcinka opowieści Marii Madej o wielkanocnych zwyczajach. 

Znamy laureatów Rodzinnego Konkursu na Zająca Wielkanocnego!

W najbliższy poniedziałek (29 marca) zapraszamy na "Misterium o św. Albercie Chmielowskim".

W związku z obostrzeniami nasz wiosenny spacer 21 marca się nie odbędzie. Ale spokojnie, jeszcze pospacerujemy! Jak tylko będzie to możliwe wrócimy do naszej spacerowej zabawy. 

W czwartkowy wieczór (18 marca) w imieniu Krzysztofa Bigaja zapraszamy na opowieść o romantycznych marzeniach o wolnej i niepodległej Polsce. 

W czwartek (25 marca) na warsztat weźmiemy pozytywizm i pozytywistów. 

W naszym cyklu "Bardzo Dobry Wieczór z ROK Zator" z kamerą odwiedziliśmy Galerię Sztuki Bałysówka w Tomicach, w Dolinie Karpia. Zapraszamy na pierwszy odcinek spotkania z właścicielką Galerii, Mirą Sabatowicz.

W modnym stylu uszaty dżentelmen

Kolejna propozycja naszej pracowni plastycznej. Tym razem "w modnym stylu" zrobimy zajączka. Wydaje nam się, że będzie to Wasz i Waszych domowników ulubiony pluszak!

A wy jak patrzycie na świat? Oczyma duszy, czy przez szkiełko i oko? Następny Bardzo Dobry Wieczór poświęcony będzie romantycznej filozofii życia. 

W najbliższy wtorek (23 marca) druga część opowieści o Galerii Sztuki Bałysówka w Tomicach. 

We wtorek (9 lutego) zapraszamy na drugą część spotkania z Grzegorzem Gawlikiem i Tajlandią.