...to wybierzemy się do NOSPR-u do Katowic. NOSPR czyli nowa (już nie tak bardzo nowa) siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. obiekt absolutnie niezwykły. I pod względem architektury i, a może przede wszystkim, pod względem akustycznym! Nim jednak wycieczki będą możliwe musimy pocieszać się internetem Dziś nadarza się doskonała okazja!

"Serdecznie zapraszamy na (...)  transmisję pierwszego koncertu NOSPR z udziałem Tymoteusza Biesa w roli artysty-rezydenta w sezonie 2020/2021. Usłyszymy niezwykle rzadko wykonywany Koncert na trio fortepianowe i orkiestrę smyczkową Bohuslava Martinů, w którym Biesowi partnerować będą soliści NOSPR, Piotr Tarcholik i Natalia Kurzac-Kotula. W programie znajdzie się również Serenada E-dur na orkiestrę smyczkową op. 22 Antonína Dvořák, a całość poprowadzi francuski dyrygent, Lionel Bringuier.

Bezpośrednio po koncercie Tymoteusz Bies weźmie udział w spotkaniu, które poprowadzi Paweł Siwek, dziennikarz radiowej Dwójki. Koncert i spotkanie będą transmitowane na FBYT i www.nospr.org.pl." - czytamy w komunikacie rozesłanym do subskrybentów NOSPR-owego newslettera. 

Tak więc dziś o 19:30 łączymy się z Salą Koncertową NOSPR. 

Dla miłośników muzyki klasycznej NOSPR przygotował jeszcze jedno ciekawe wydarzenie dostępne w Internecie: Zapraszamy również na inne wydarzenie online, podczas którego eksplorować będziemy związki muzyki i technologii. 28 października o godz. 19.00 Sławomir Wojciechowski, jeden z najciekawszych polskich kompozytorów współczesnych, poprowadzi w NOSPR wykład „Rhapsody in Deep Blue. O komponowaniu muzyki przez sztuczną inteligencję”. Spotkanie będzie można śledzić na stronie www.nospr.org.pl/, na profilu NOSPR na FB oraz w serwisie YouTube. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Kulturalne wybory młodzieży" realizowanego przez NOSPR we współpracy z Instytutem Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w ramach projektu "Bardzo młoda kultura".

A jeśli wejdziecie na stronę NOSPR i czujecie się na siłach, możecie podyskutować o muzyce klasycznej ze .... sztuczną inteligencją. Ja trochę się boję...

ŁD

P.S. Czy byliście już w NOSPR? Jeśli tak, opiszcie proszę swoje wrażenia. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do Waszej dyspozycji!