varius manx kasia stankiewicz Swięto Karpia 2019 Zator

Varius Manx & Kasia Stankiewicz wystąpią 6 lipca podczas Święta Karpia w Zatorze!

Powrót Kasi Stankiewicz do zespołu Varius Manx z okazji obchodów 25 lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym. Rok 2016 to pasmo niekończących się sukcesów. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty wspólny utwór "Ameryka" oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata. To właśnie fani byli inspiracją do rejestracji koncertu, który odbył się 21 lipca 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego dzięki czemu powstało  najnowsze wydawnictwo zespołu „25 LIVE”. na którym znalazła się studyjna wersja utworu "Piątek" promująca ten album. Promocję albumu podkreśliła trasa koncertowa po Filharmoniach, podczas której gościnnie wystąpił Mateusz Smoczyńki - wyśmienity polski smyczek jazzowy.

Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej... Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” -  owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się "wejść do tej samej rzeki" - a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie ENT możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które  zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz.  W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym Album „ENT” jest piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”, którego premiera miała miejsce w dniu premiery albumu. 

Jesienią 2018r.  zespół wyruszył w trasę promującą najnowszy album zespołu.  Koncerty grupy są nie lada gratką dla fanów – będą to jedyne w swoim rodzaju muzyczno-multimedialne wydarzenia, jakich jeszcze nie widziałeś! Kasia Stankiewicz śpiewa premierowy materiał stworzony wraz z zespołem Varius Manx w ramach nowego Albumu “Ent”. Jest dużo nowości, ale nie brakuje też starych, dobrze wszystkim znanych przebojów… Koncerty są wyjątkowe nie tylko z powodu premiery płyty. Zespół wraz z Kasią Stankiewicz przenosi widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabierają słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przeniosą koncert do lasu lub w dalekie góry. To trzeba zobaczyć i usłyszeć! Spotykamy się na Święcie Karpia w Zatorze!